Oglekļa dioksīda un citu iztvaikojošo gāzu negatīvā ietekme uz globālo temperatūru, laika prognožu modeļiem, ekstrēmiem laika apstākļiem, kā arī uz dabas katastrofu biežumu un to smaguma pakāpi, ir kļuvusi par globālu problēmu.
PepsiCo Europe pastāvīgi nodarbojas ar klimata izmaiņām un cenšas mazināt mūsu ietekmi uz dabas resursiem – sākot no atjaunojamās enerģijas avotu izmantošanas līdz enerģijas patēriņa samazināšanai.
Mūsu mērķi un pienākumi
- Līdz 2015.gadam samazināt enerģijas patēriņu par 25% uz vienu ražošanas vienību, salīdzinot ar 2006.gadu.
- Samazināt mūsu elektroenerģijas patēriņu par 10%.
- Panākt, ka atjaunojamā enerģija veido 10% no kopējā enerģijas patēriņa.
Mūsu uzņēmumi jau ir panākuši lielus sasniegumus energoefektivitātes uzlabošanā visās ar produkta dzīves ciklu saistītajās valstīs:
- Beļģijā jau tagad savās ražotnēs un investīcijās izmantojam 100% zaļo enerģiju, tādējādi samazinot enerģijas patēriņu par 5%.
- Zēbruges (Zeebrugge) ražotne Beļģijā ir viena no labākajām PepsiCo ražotnēm visā pasaulē. Ražotne ir ieguldījusi energoefektivitātes tehnoloģijās, tā rezultātā samazinot enerģijas patēriņu par 10%
- PepsiCo Itālija bija viena no pirmajām pasaulē, kas ieviesa jaunus dzērienu automātus, kas, salīdzinot ar parastajiem automātiem, piedāvā ietaupīt vidēji 40% enerģijas.
- Daudzās Rietumeiropas valstīs, kā piemēram Nīderlandē, mēs pērkam tikai zaļo enerģiju un mūsu ražotne Broek op Langedijk izmanto biogāzi, kas nāk no mūsu notekūdeņu apsaimniekošanas sistēmas un nodrošina gandrīz 10% no kopējā enerģijas patēriņa.
- Pēdējo triju gadu laikā PepsiCo Foods Iberia ir samazinājusi enerģijas patēriņu par 7%.
- 2011.gadā uzkodu ražotne, kas atrodas Azovā, Krievijas dienvidos, saņēma sertifikācijas institūta (GBCI) LEED sudraba sertifikātu.
- PepsiCo Azovas ražotnes plānotais enerģijas ietaupījums pārsniedz 18%, projekta ūdens ietaupījums ir vairāk nekā 40%, salīdzinot ar projektētās cauruļvadu sistēmas jaudu, bet laistīšanai dzeramais ūdens netiek izmantots vairāk vispār.