banner-1

Kvalitate

 
PepsiCo Ilgtspējīgas lauksaimniecības programma

 

PAMATINFORMĀCIJA

Zemnieku saimniecība ir apņēmusies izmantot ilgtspējīgu praksi, kas pasargā vidi, uzlabo sociālo labklājību un virza ekonomisko uzplaukumu. Ievērot ar PepsiCo piegādātāja ētikas kodeksu. Nodrošināt atbilstību piemērojamajām juridiskajām un reglamentējošajām prasībām. Zemnieku saimniecība veic uzņēmējdarbību godīgi, izvairoties no kukuļošanas, korupcijas un krāpniecības. Apņemšanās neizcirst mežus. Zemnieku saimniecībai ir ārkārtas rīcības plāns, kurā ir sniegta būtiska informācija darbiniekiem un nodrošināta piekļuve atbilstošam ārkārtas reaģēšanas aprīkojumam ugunsgrēka, ārkārtas situācijas, dabas katastrofu vai avāriju gadījumā. Produkti, kas iegūti no ģenētiski modificētām sēklām, augiem, saknēm vai potējamā materiāla, atbilst visām juridiskajām prasībām par to atlasi, stādīšanu, novākšanu un glabāšanu. Uzturēt ierakstus atbilstoši likuma prasībām. Uzturēt kultūru ražas ierakstus.

SOCIĀLIE ASPEKTI

Veselība un drošība. Pasargāt to cilvēku veselību un drošību, kas strādā zemnieku saimniecībā, izmantojot efektīvu un visaptverošu drošības pārvaldības sistēmu. Zemnieku saimniecībā strādājošo cilvēku tiesības ir pasargātas ar likumīgiem darba līgumiem. Nodrošināt, ka zemnieku saimniecībā strādājošo cilvēku labumi ir pietiekami un saprātīgi, un atbilst visām attiecināmajām reglamentējošajām prasībām.

Kopiena. Veidot pozitīvas attiecības ar vietējo kopienu, risinot jebkādus potenciālos riskus vai konfliktu avotus, kas var rasties no zemes vai dabas resursu izmantošanas, piemēram, lietošanas līgumiem, zemes tiesību nodošanas un cilvēku pārvietošanas. Mazināt vides negatīvo ietekmi uz vietējo kopienu. Izveidot pozitīvu sociālo ietekmi uz vietējo kopienu.

Nodarbinātības prakse. Nodrošināt, lai visiem zemnieku saimniecībā strādājošiem tiktu dota pulcēšanās brīvība. Nodrošināt, lai visi zemnieku saimniecībā strādājošie būtu sasnieguši likumā atļauto darba vecumu un gados jaunajiem strādniekiem tiktu izsniegts atbilstošs darba aizsardzības aprīkojums. Nodrošināt, lai zemnieku saimniecībā strādājošie cilvēki spētu brīvi izvēlēties nodarbinātību. Gādāt, lai darba aģenti vai aģentūras pagaidu strādniekiem nodrošina transportu vai palīdzību ar pārcelšanos. Nodrošināt divvirzienu saziņas iespējas starp vadību un zemnieku saimniecībā strādājošajiem.

EKONOMISKIE ASPEKTI

Zemnieku saimniecības pārvaldība. Zemnieku saimniecībai ir ilgtermiņa biznesa stratēģija un efektīvi ilgtermiņa un īstermiņa plānošanas procesi. Nodrošināt pašreizējās darbības pamata produktivitāti, efektivitāti un stabilitāti. Gada pārskatiem tiek veikta revīzija.

Efektivitāte Maksimāli palielināt ražas novākšanas lietderību. Pārraudzīt un samazināt kultūras zudumus ražas novākšanas, glabāšanas un transportēšanas laikā.

Komerciālās attiecības. Tiek uzturētas stabilas un abpusēji izdevīgas attiecības ar pārējām pusēm vērtības ķēdē. Tiek uzturēti skaidri saprotami līgumi ar klientiem, piegādātājiem un apakšuzņēmējiem ražotājiem par komerciālajiem un ražošanas noteikumiem.

VIDES ASPEKTI

Lauksaimniecības ķimikālijas. Visas izmantotās lauksaimniecības ķimikālijas ir reģistrētas lietošanas vietā, ražošanas valstī, kā arī atbilstoši valstu un starptautiskajiem līgumiem. Lauksaimniecības ķimikāliju pārvaldība, atlase, pirkšana, glabāšana, drošība, pārvietošana, lietošana un transportēšana atbilst attiecīgajām likuma prasībām, tostarp valsts un starptautiskajiem līgumiem, un tā norisinās tā, lai tiktu samazināta nelabvēlīga ietekme uz vidi. Uzturēt lauksaimniecības ķimikāliju sarakstus un lietošanas ierakstus. Uzturēt kultūru testēšanas ierakstus.

Gaiss. Veikt zemnieku saimniecības darbības gaisa kvalitātes novērtējumu. Īstenot lauksaimniecības prakses, kas samazina cieto daļiņu veidošanos. Izmantot tehnoloģiju, pārvaldības prakses un saziņu, lai samazinātu uzturvielu un lauksaimniecības ķimikāliju pārvietošanos, kas var nelabvēlīgi ietekmēt nejaušus augus, augsnes, dzīvniekus un/vai cilvēkus.

Bioloģiskā daudzveidība. Izstrādāt un uzturēt bioloģiskās daudzveidības pārvaldības plānu. Zemnieku saimniecības darbībām aizsargātās teritorijās strikti jāatbilst uz šīm teritorijām attiecināmajam regulējumam. Riskam pakļautās un apdraudētās augu un dzīvnieku sugas un/vai dzīvotnes ir jāpārvalda atbilstoši piemērojamajām likuma prasībām, tostarp valsts un starptautiskajiem līgumiem. Pārvaldīt zemnieku saimniecības darbību tā, lai dažādas vietējās sugas un ekosistēmu funkcionēšana, tostarp savvaļas kopienas veidotu daudzveidīgu ainavu. Ir jāpasargā mitraines, ūdens nesējslāņi, ezeri, upes, strauti, estuāri un citas piekrastes zonas un ar tām saistītās dzīvības formas.

Enerģija. Veikt zemnieku saimniecības darbības enerģētisko novērtējumu. Pēc iespējas samazināt enerģijas patēriņu. Centieties palielināt atjaunojamās enerģijas avotus, vienlaikus samazinot neatjaunojamās enerģijas avotu izmantošanu.

Siltumnīcefekta gāzes. Samazināt siltumnīcefekta gāzes un ozonu noārdošu vielu emisijas, kas ir saistītas ar lauksaimniecības darbību. Pārvaldīt siltumnīcefekta gāzes emisijas, lai tās nelabvēlīgi neietekmētu ekosistēmas procesus.

Uzturvielas. Optimizēt organisko un neorganisko uzturvielu lietošanu, izmantojot uzturvielu pārvaldības plānu, kas optimizē ekosistēmas, augsnes un augu veselību.

Augsne. Saglabāt un uzlabot augsnes kvalitāti, uzturot vai uzlabojot augsnes organiskās vielas, samazinot sablīvēšanu un eroziju, līdzsvarojot uzturvielas un novēršot slimības un piesārņojuma izraisītu kaitējumu.

Atkritumi. Uzlabot zemnieku saimniecības ekonomiku un samazināt nelabvēlīgo ietekmi uz vidi un vietējo kopienu caur optimizētu atkritumu pārvaldību. Izveidot un uzturēt atkārtotas pārstrādes programmu konkrētiem produktiem, īpašu vērību pievēršot atkārtoti pārstrādātiem vai pārstrādājamiem materiāliem un/vai produktiem atkārtoti izmantojamos vai pārstrādājamos konteineros.

Ūdens. Optimizēt ūdens izmantošanu caur pārvaldības plānu, kas līdzsvaro ekosistēmas resursus un kopienas vajadzības. Ūdens lietošanā (kvalitātes un kvantitātes ziņā) ir jāievēro attiecīgās likuma prasībās, un, ja nepieciešams, jāsaņem valsts organizācijas atļauja. Ir ievērotas visas likumā noteiktās prasības par notekūdeņu testēšanu un attīrīšanu. Optimizēt apūdeņošanas ūdens izmantošanu, lai uzlabotu ražu un samazinātu negatīvo ietekmi uz ūdens avotiem. Izstrādāt un uzturēt apūdeņošanas ūdens pārvaldības plānu.